Aktualności

22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie, uczestniczyli w autorskim spotkaniu z panią Antoniną Podolak, miejscową poetką. Autorka przybliżyła uczestnikom spotkania swoją twórczość oraz niektóre fakty ze swojego życia.

21 grudnia w naszej szkole czuć było powiew Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą uczennic z klas 4-6, które pokazały, że czytać można zawsze i wszędzie, a najprzyjemniej robi się to pod choinką.

16 grudnia 2022r. w naszej szkole została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, która wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych, zakupuje pompy do chemioterapii i wspiera budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci po leczeniu onkologicznym.
To był nasz DAR SERCA – CEGIEŁKA dla ONKODZIECI. Z takimi aniołami na pewno się uda. Pamiętajmy – pomaganie uskrzydla!

6 grudnia to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Dla tych najmniejszych, którzy z niecierpliwością wyczekują grubaska z workiem prezentów oraz dla dorosłych, którzy nigdy nie utracili wiary w magię świąt. Była to również wyjątkowa okazja, abyśmy sami stali się Św. Mikołajami i rozgrzali serca dzieci z naszej szkoły.

09 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Cele konkursu to: rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

W dniu 21.11.2022r przeprowadzona została ewakuacja przeciwpożarowa uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie. Wszystkie oddziały pod opieką nauczycieli po usłyszeniu sygnałów alarmowych bezpiecznie udały się w wyznaczone miejsce.

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. To wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

„Zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień niepodległości, 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały uratowane…” - tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym roku przypada dokładnie 80 rocznica wysiedleń ludności polskiej z terenów Zamojszczyzny, w czasie której szczególnie dramatyczny był los dzieci. W związku z tą rocznicą, 10 listopada naszą szkołę odwiedził pan Franciszek Momot, który w tamtym czasie jako kilkuletnie dziecko razem ze swoją rodziną trafił do obozu na Majdanku w Lublinie

16 listopada została zorganizowania wycieczka do Archipelagu Roztocze w miejscowości Budy. Nasza podróż po tym fantastycznym miejscu zaczęliśmy od Strefy Zmysłów gdzie w kapsułach poświęconych określonym zmysłom mieliśmy możliwość doświadczenia dźwięków, smaku, dotyku , zapachu, w Kapsule Wzroku mogliśmy oglądać barwy świata oczami zwierząt.